Nazwa forum

Opis forum


#1 2012-01-14 22:56:36

Magda_Miler

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 34
Punktów :   

Ćwiczenia

Hej,

padła propozycja zorganizowania kursu, ćwiczeń tak byście mogli uaktualniać swoją wiedzę. Bardzo się cieszę z takiego pomysłu

Kurs podstawowy w Luzinie ruszy, gdy spełnione zostaną trzy czynniki
Po pierwsze zbierze się grupa ludzi, która chce się nauczyć ratowania ludzkiego życia
Po drugie zarząd SIM wyrazi zgodę
Po trzecie ja będę miała czas (cały brak organizacji na ćwiczeniach, choć raczej starałam się przygotowywać, ale takie bdb przygotowanie zajęć zajmuje koło 2-3 godzin a to sporo mnożąc razy 9 bo egzamin to już w ogóle dziennie do dwóch godzin by wszystko było jak najlepiej, a i tak wyszło zamieszanie, wynikał właśnie z braku czasu)

Jeśli taki kurs jednak ruszy to pojawi się o tym informacja tutaj na forum i będziecie mogli tak jak Beata, Piotr, Damian czy Grażyna przyjść i pomóc w prowadzeniu kursu (i tak z każdym spotykałam się przed kursem by przypomnieć co i jak więc bez paniki )

Poszerzać swoją wiedzę możecie na kursach rozszerzonych, takich jak:

- pediatryczny - ten najsłodszy Uczy obchodzenia się z najmłodszymi, nauczycie się wszelkich zmian jakie zachodzą, gdy ratujemy dziecko (kurs podstawowy odnosi się jedynie do osób dorosłych)

- urazowy - o wiele więcej urazów, specjalistyczny sprzęt, najbardziej rozbudowany chyba, ale też najwięcej się dzieje

- resuscytacji - czyli wszystko co dotyczy RKO, zakładanie rurek ustno - gardłowych, praca z torbą R1, przypadki szczególne, czyli jak reanimować kobietę w ciąży, po hipotermii(spadek wewnętrznej temp. organizmu na skutek długotrwałego zimna, przybliżona def) albo osobę po porażeniu prądem (tzw. "kamienna klatka piersiowa" nie idzie robić ucisków bo mięśnie są napięte pod wpływem napięcia które dostały i próba ucisków na siłę może spowodować jedynie połamanie żeber, klatka przy wdechach się nie unosi no bo kamienna, więcej na kursie rozszerzonym )

Gorąco zachęcam do udziału w tych kursach, w sumie one idą jednym ciągiem ale można przyjść tylko na wybrany. Niestety kurs rozszerzony jako iż jest prowadzony przez osoby najbardziej do tego kompetentne (najczęściej ratownik medyczny bądź ratownik systemu, albo nawet lekarz) nie ma możliwości prowadzenia go w Luzinie (zapytałam czy nie dało by rady i usłyszałam jedno krótkie "NIE" nie wiem czemu, widocznie nie chce im się dojeżdżać, nie mniej większość członków SIM dojeżdża na kursy, ale mniejsza o to). Kurs odbywałby się w Wejherowie w kantorku, tzn. Ul. 3 Maja za salonem sukni ślubnych, wjazd od ulicy strzeleckiej, dokładniej wytłumaczę jeśli byli by chętni Jeśli będę wiedziała cokolwiek więcej napiszę tutaj

Propos ćwiczeń, aby cały czas ćwiczyć, bo wiedza nieutrwalana zanika. To musiałabym wiedzieć ile osób jest chętnych. Jeżeli zbierzemy grupę powiedzmy min 6-8 osób to możemy się umówić tak, że dwa razy w miesiącu po 2 godziny z maksymalnym przedłużeniem do 3. Będziemy się spotykać na ćwiczeniach. Zaproszę też moich znajomych, tych którzy będą chcieli i będziemy ćwiczyć. Co Wy na to? Terminy ustalalibyśmy na bieżąco, proponuję by były to jednak soboty od godziny 10, a które to byśmy się dogadali Jeśli macie chęci to proszę napiszcie mi, chodzi o to, że nim zorganizujemy takie ćwiczenia muszę mieć pewność, że przyjdzie jakaś grupka. Myślę, że z początku doszlifowalibyśmy podstawy, czyli to co do tej pory. Później natomiast, moglibyśmy wprowadzać nowe przypadki, np. te które kiedyś były na kursie podstawowym, a które wycofano są to m. in. odmrożenia, hipotermia, astma, zatrucie pokarmowe, cukrzyca. Wszystko zależy od Waszych chęci i zmobilizowania. Zajęcia odbywały by się u mnie w domu (Jałowcowa 8 tzw. Dziki Zachód, dokładnie wytłumaczę jak dojść jeśli pomysł przejdzie) Dlatego proszę by każdy przemyślał sprawę i na poprawce bądź na e-maila ( Ci co nie muszą przychodzić) napisać mi czy chcecie czy też nie. Jak się zacznie wiosna to można zawsze wyjść na świeże powietrze Jest wiele sposobów na ćwiczenia, na które na kursie nie mogliśmy sobie pozwolić ze względu na nacisk czasowy. Czekam na wieści od Was, jeśli będziecie chcieli wtedy dogadamy się co i jak

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemon-heaven.pun.pl www.4girls.pun.pl www.legend-of-avatar.pun.pl www.fizjoterapia07.pun.pl www.narutoarena.pun.pl