Nazwa forum

Opis forum


#1 2011-12-03 15:17:38

Magda_Miler

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 34
Punktów :   

Poprzedni kurs

Zamieszczam tu wszystkie wypowiedzi jakie umieszczałam na forum dla moich kursantów z zeszłego roku, być może ta wiedza przyda się i Wam, wszystkie daty są nieaktualne, nie dotyczą w końcu tego kursu tylko poprzedniego Miłej lektury

Jest tuż tuż cały materiał, który mieliśmy przerobić z pierwszej pomocy został zrealizowany, do nadrobienia została historia Czerwonego Krzyża, którą pewnie zamieszczę na forum już teraz ale i tak trzeba będzie o niej przynajmniej dwa słowa powiedzieć. Tak więc sami widzicie, że czasu zostało niewiele. Zostały dwa spotkania w poniedziałek 22.11 będę w kantorku od godziny ok. 14.30 do ok. 18.10 co takiego będzie na tym spotkaniu, a mianowicie będzie po krótce o historii Czerwonego Krzyża i Test nie wiem jak Wam pasuje ile osób będzie od 14.30, a ile od ok.16 dlatego test i historia będzie o godzinie 16 czyli na zakończenie lub sam początek. Test jest DOBROWOLNY jest on w formie próbnego egzaminu, możecie przyjść i go nie pisać to WASZ wybór. Wyniki nie zostają nigdzie wpisane, nikt z zewnątrz nie dowiaduje się o teście ten test jest DLA WAS abyście sprawdzili swoje umiejętności. Pytania wraz z poprawnymi odpowiedziami będą dostępne później na forum. Prosiłabym abyście już na poniedziałek zastanowili się kto z kim chce ratować na egzaminie, ponieważ w grupie jest nieparzysta liczba osób to jedna osoba ratuje sama lub z osobą z innego kursu (najprawdopodobniej ze środy) w tych parach będziecie już ćwiczyć w poniedziałek i wtorek. Jeśli chcielibyście coś przećwiczyć piszcie do mnie czy to na gg 13857222 czy na e-maila magdamiler13@wp.pl czy też nawet na forum wiadomość prywatną albo nawet nowy temat załóżcie. Wiem, że na pewno na słowny wniosek jednego z kursantów przećwiczymy raz jeszcze przerzucanie z brzucha osoby nieprzytomnej i NA PEWNO będziecie ćwiczyć osobę nieprzytomną. Te dwa przypadki os. nieprzyt. i RKO będą na 100% na egzaminie tak samo jak 7zasad CK Założę jeszcze temat ze spisem przypadków aby łatwiej Wam było się przygotowywać. Przypominam o płytkach DVD jeśli ktoś by chciał filmiki te które są dostępne na forum + resztę z kolekcji  Można mnie złapać na szkolnym korytarzu kl. 3g lub umówić się inaczej jakoś na spotkanie. Jeśli macie jakiekolwiek pytania to piszcie. Staram się Wam przekazać wszystko co wiem, ale ja swój egzamin z pp miałam jakieś 3 lata temu i nie pamiętam co chciałam przed nim wiedzieć. Może jeszcze jak będzie wyglądał: Najpierw piszecie test z wiedzy teoretycznej pp, Zasady CK i historia CK trwa to około 30min max następnie dzielicie się w dwójki i przechodzicie pomiędzy salami wchodząc na salę/do pomieszczenia wchodzicie na tzw. scenkę czyli macie osobę poszkodowaną i egzaminatora z tym drugim w ogóle nie rozmawiacie dopóki nie zakończycie ratowania on Was ocenia, może się zdarzyć że egzaminator będzie pozorował więc będzie tylko jedna osoba, w każdym bądź razie nie stresować się tylko myśleć myśleć myśleć jak najwięcej rozmawiać z poszkodowanym on opisem swojego stanu też może Wam pomóc, np. jeśli przy krwotoku cały czas mu słabo to mogliście zapomnieć o uniesieniu nóg lub ręki, albo jeśli mu zimno to pewnie nie jest przykryty, taka rozmowa może Wam sporo ułatwić. Jeśli zdarzy się że zabraknie Wam jakiegoś sprzętu to mówicie egzaminatorowi że taki i taki sprzęt bierzecie i tak a tak z nim postępujecie on Wam kiwnie głową albo powie że ok. ale sprzęt raczej cały winien być.I nie patrzeć mi się na egzaminatora z błagalną miną "co ja mam zrobić" tylko MYŚLEĆ MYŚLEĆ i MYŚLEĆ a przede wszystkim teraz się uczyć 
Będzie dobrze, ja w Was wierzę!

Wielkimi krokami zbliża się egzamin i choć głównym założeniem kursu jest fakt by nauczyć Was jak uratować ludzkie życie to ten egzamin jest jednym z głównych jego elementów, to on potwierdza Waszą wiedzę. Na najbliższych zajęciach przeprowadzę Wam test który będzie się składał z przykładowych pytań egzaminacyjnych, bardzo proszę by KAŻDY się do niego przygotował, do tego postaram się połączyć dwa tematy zajęć aby zyskać czas na ćwiczenia, proszę niech każdy napisze z czego czuje się słaby co chce poćwiczyć to jest dla Was, bo przyszliście na kurs by się czegoś nauczyć

Co 1minutę przez 10sekund badamy oddech/tętno
Wynik mnożymy razy 6! I ten wynik podajemy innym ratownikom/egzaminatorowi/instruktorowi etc.

Dla przypomnienia:
1x6=6
2x6=12
3x6=18
4x6=24
5x6=30
6x6=36
6x7=42
6x8=48
6x9=54
6x10=60
6x11=66
6x12=72
6x13=78
6x14=84
6x15=90
6x16=96
6x17=102
6x18=108
6x19=114
6x20=120
6x21=126

Dalej umieć nie musicie bo wiecie, że jeśli ktoś ma tętno ponad 120 uderzeń na minutę to ma wstrząs i wtedy możecie podać "ponad 120 na minutę" a jeśli sprawdzacie oddech musicie znać tą tabelkę ale wystarczy do działania 5x6=30 bo ponad 25 oddechów na minutę to wstrząs.



KIEDY BADAMY TĘTNO A KIEDY ODDECH?

Najlepiej żebyście badali jedno i drugie ale są przypadki, w których bardziej się liczy tętno i są przypadki w których bardziej liczy się oddech

Kiedy bardziej liczy się tętno?
Tam gdzie mamy do czynienia z przerwaniem ciągłości naczyń krwionośnych lub chorobą serca, np. złamanie, podejrzenie zawału serca(Wy tylko PODEJRZEWACIE stwierdzić może lekarz - to się Wam przyda do meldunku), krwotok, oparzenie, amputacja, ...

Kiedy bardziej liczy się oddech?
Kiedy poszkodowany ma problemy z oddychaniem, np. omdlenie, osoba nieprzytomna, zakrztuszenie, epilepsja, ...

Wskazane jest zawsze sprawdzać i oddech i tętno

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.4girls.pun.pl www.fizjoterapia07.pun.pl www.narutoarena.pun.pl www.pokemon-heaven.pun.pl www.agrotexim.pun.pl