Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-01-15 00:29:19

Magda_Miler

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 34
Punktów :   

Dalsza aktywność po kursie...

Kurs się zaczął, kurs się skończył, egzamin zdany, poprawka lada dzień i miejmy nadzieję, że wyjdzie bez szwanku, propos zaświadczeń to za chwilę napiszę, ale będą i co dalej? Poza napisem na zaświadczeniu "kurs zalecamy odnawiać co dwa lata" nie ma nic więcej. Dlatego też po krótce, choć pewnie i tak się rozpiszę, przedstawię Wam dwie grupy

Na początek ta dzięki, której się spotkaliśmy:
Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych SIM

Ta grupa zajmuje się głównie pierwszą pomocą, jej nauczaniem i promocją, czyli m. in. :

- organizujemy pokazy z pierwszej pomocy, jeździmy po szkołach, festynach i dając krótkie mini lekcje, robiąc pokazy zachęcamy innych by nauczyli się jak ratować ludzkie życie

- organizacja prelekcji - te nudne gadaniny w szkole na temat AIDS i HIV. Cały czas udoskonalamy formy prowadzenia prelekcji by były jak najciekawsze, niestety to jedna z mniejszych atrakcji tej grupy

- "Ratuj z nami maluchami" - to jest słodkie! Jeździmy po przedszkolach i uczymy tych najmłodszych, budzą się wspomnienia, gdy w zerówce wszyscy chcieli bawić się tą samą lalką Taki powrót do dzieciństwa, śpiewamy z nimi pląsy,oglądamy bajki o pierwszej pomocy, bawimy się bandażami i uczymy jak wezwać pomoc. Na marginesie moja pierwsza wizyta u dzieciaczków, między zabawami uczyliśmy jak wezwać pomoc, nauczyłam moją podopieczną numeru, że ma się przedstawić powiedzieć gdzie jest ( nie mogła zrozumieć dlaczego nie może powiedzieć że jest w domu, a musi podać miejscowość i ulicę ), że ma się przedstawić i odpowiadać na pytania pani z telefonu. Po długich próbach nauczyłam ją tego, byłam z siebie dumna i  w przypływie euforii pozwoliłam jej wybrać numer z komórki (dla dzieciaczków to frajda) i wtedy się kapnęłam, że cyferki są dopiero w pierwszej klasie xD Pamiętajcie, gdy uczycie kogoś nie zapomnijcie, że może nie rozumieć co do niego mówicie, np. nie wie jak wygląda to tajemnicze 9 )

- Organizujemy kursy, tu raczej nic nie dodam Może tyle że miałam kursy w Redzie, Wejherowie, Luzinie (teraz) i chyba czeka mnie Rumia

- Warsztaty, gdzie wyjeżdżamy na weekend najczęściej do Orla i przez weekend ćwiczymy pierwszą pomoc, gorąco polecam
Na prawdę fajna rzecz Jest też nutka rywalizacji, gdy organizowane są zawody, a poza pierwszą pomocą są inne gry i zabawy (wiem, że brzmi dziecinnie "gry i zabawy" ale wystarczy raz przyjechać i już widzi się te słowa w całkowicie innym świetle )

- Obozy - a tak właściwie obóz raz do roku najczęściej II część wakacji zbieramy ekipę i jedziemy do Garczyna by tam się uczyć pierwszej pomocy, czas jest wypełniony na maxa oprócz pierwszej pomocy zdobywacie wiele nowych doświadczeń życiowych, zajęcia są ciekawe, gwarantuję, że nikt nie będzie się nudził, kadra jest ekstra, jest jeziorko i ścianka i strzelnica i świetlica gdzie odbywają się wieczorne zajęcia, olbrzymi teren, piękny teren, na prawdę warto jechać, nie chcę zdradzać szczegółów bo może ktoś się zdecyduje, ale na prawdę warto Jest tylko jeden olbrzymi minus, cena Ja zaczynałam w Garczynie, tam zdobyłam kurs podstawowy i rozszerzone ale na prawdę długo zbierałam, a i tak rodzice się sporo musieli dołożyć. Wtedy to było koło 750zł ale niestety ceny nie opadają, a wręcz przeciwnie rosną. Moi znajomi pamiętają cenę koło 550 ale to wieki temu Generalnie obóz trwa jakieś 11-13 dni w razie gdyby ktoś się wybierał dajcie znać, dam kilka wskazówek co zabrać

więcej informacji o SIM jak i o GR znajdziecie na www.krm.now.pl

Druga grupa, Grupa Ratownictwa, w skrócie GR

Tu Was dopiero zapraszam Tak jak w SIM czasem zdarza się że nic się nie dzieje tak tu macie szerokie pole manewru, oczywiście w obu grupach dobrowolnie, sami wybieracie gdzie chcecie się pojawić a gdzie nie, po prostu dostajecie informacje, co gdzie i kiedy jest organizowane, a mało tego nie ma. Szczególnej uwadze polecam galerię na krm choć są tam tylko ocenzurowane zdjęcia to i tak warto spojrzeć jak to wygląda Składkę (10zł na rok bez względu czy jesteś w jednej grupie czy dwóch płacimy w grudniu, więc macie prawie rok by się przekonać czy chcecie być w grupie/ach )

Czym zajmujemy się w GR? Oj wieloma rzeczami, wymienię Wam te w których ja najczęściej biorę udział, a resztę dla dociekliwych na krm można doczytać


Dokończę post w dzień bo padam na nos

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.agrotexim.pun.pl www.pokemon-heaven.pun.pl www.4girls.pun.pl www.narutoarena.pun.pl www.legend-of-avatar.pun.pl